TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

Filipinler'de Biosand Filtre Dağıtımı Gerçekleştirildi

Filipinler'de Biosand Filtre Dağıtımı Gerçekleştirildi
Sürdürülebilirlik ve kalıcılık ilkeleri ile faaliyetlerini yürüten İDDEF, biosand filtre projesine ilk Filipinler’de başladı. Kirli suları bakteri ve virüslerden %99 oranında arındırarak içme suyu haline getiriyor.

Sürdürülebilirlik ve kalıcılık ilkeleri ile faaliyetlerini yürüten İDDEF, biosand filtre projesine ilk Filipinler’de başladı.


 Kirli suları bakteri ve virüslerden %99 oranında arındırarak içme suyu haline getiren biosan filtreler, uzun yıllar boyunca temiz su sıkıntısını ortadan kaldırıyor. İDDEF (İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu) ilk etapta 60 adet biosand filtreyi Filipinler'in Zamboanga şehrinde ihtiyaç sahibi ailelere dağıttı.

  Proje özellikle yoğun yağmur dönemleri geçiren ancak maddi imkânsızlıklar nedeniyle temiz su temini konusunda sıkıntı yaşayan bölgeleri kapsıyor. Güney Asya’da Filipinler Hindistan ve Kamboçya, Ekvatoral Afrika’da ise Gine, Gana, Nijerya’nın güneyi ve Uganda ülkelerinde uygulanması hedefleniyor.

 Halihazırda Filipinler'de başlayan projede ikinci ülke olarak Hindistan düşünülüyor. Düzenli olarak her ay ortalama 100 ünite Biosand Filtre dağıtılması planlanıyor.Biosand Filtre Bağışı Yap

Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU