TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

Dünyanın Dört Bir Yanında Ramazan Bereketi Yaşanıyor

Dünyanın Dört Bir Yanında Ramazan Bereketi Yaşanıyor
Türkiye deprem bölgesi dahil dünyanın 55 ülkesinde Ramazan çalışmaları yaparak hayırseverlerin emanetini teslim eden İDDEF, onbir ayın sultanıyla hanelerde bereketi, gönüllerde kardeşliği yaşatıyor.

İDDEF-gazze-ramazan-2023

2023 yılı Ramazan çalışmalarını "İyilik Seninle” sloganıyla gerçekleştiren İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF), Ramazan’da hayırseverlerin bağışladığı zekat, fitre, fidye, kumanya, iftar ve diğer yardımları, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen aileler başta olmak üzere Afrika, Asya, Ortadoğu ve Balkanlar'daki gerçek ihtiyaç sahiplerine, kuraklık, açlık ve iç savaş yaşayan kriz içindeki ülkelere, medreselerde ücretsiz eğitim gören talebelere ve onların yoksul ailelerine teslim ediyor. İDDEF, yıl boyunca yokluk ve yoksullukla mücadele eden diyarlarda Ramazan bereketini yaşatırken, hayırseverler ile binlerce kilometre uzakta olan din kardeşleri arasında gönül bağı kuruyor, kardeşliği pekiştiriyor.

İDDEF-Gana-ramazan2023-iftar

Eğitim, kalkınma ve insani yardım çalışmaları kapsamında yıl boyunca ülkelerde olan, yılın tüm günleri sahada olarak ümmet coğrafyasında hizmet eden İDDEF, Ramazan’da artan bereketle gerçek ihtiyaç sahiplerini sevindiriyor. Hayırseverlerin yardımlarıyla kumanya dağıtıp, fitre, fidye ve zekat emanetlerini teslim eden İDDEF ekipleri, iftar sofraları kurarak omuz omuza iftar yapılmasını sağlıyor. Ülkelerdeki görevlileri ve ekipleri vasıtasıyla planlı, doğru ve dinamik çalışmalar yapan İDDEF, Ramazan’ın rahmet ve bereketini yaşatıp, yıl boyu kaynayan kazanların alevini büyüterek hayırseverlerin destekleriyle kardeşliği paylaşıyor.

İDDEF-Benin-ramazan2023-iftar

55 ülke 309 bölgede, 7’den 77’ye her gönlün kendine yer bulduğu ümmet sofralarında Türkiye’den çok uzak diyarlara gönül köprüleri kuruluyor, Ramazan’ın bereketi sınırlar aşıyor.

İDDEF-Büyük Ömer Camii-iftar1
Abluka altındaki Gazze'de bulunan Büyük Ömer Camii'nde, kardeşimizle bir araya geldik, iftar sevincini hep beraber yaşadık.

İDDEF-fildişisahili-ramazan2023-iftar
Fildişisahili’ndeki talebelerimizle iftar sofrasında bir araya geldik. Ramazan'ın bereketi sınırlar aşıyor.

İDDEF-afganistan-ramazan2023-iftar
Afganistan'ın Wardak bölgesinde kardeşlerimizin iftar sofrasına ortak olduk.

İDDEF-gazze-ramazan-kumanya-2023
Ramazan-ı Şerif’i işgalci İsrail’in saldırıları altında geçiren Gazze’de mazlum kardeşlerimize kumanya yardımlarınızı ulaştırdık.

İDDEF-Gana-ramazan2023-iftar-2
Gana’da desteklerinizle kurulan iftar sofrasında ihtiyaç sahibi kardeşlerimizle buluştuk.

İDDEF-Tanzanya-ramazan2023-iftar
Tanzanya’da ihtiyaç sahipleri ve talebe kardeşlerimizle iftar sofrasında buluştuk.

İDDEF-çad-ramazan2023-iftar
Çad'da minik talebe kardeşlerimizin iftar sofrasındayız. Desteklerinizle kazanları kaynatıyor, kardeşliğimizi paylaşıyoruz.

İDDEF-afganistan-ramazan2023-iftar-2
Afganistan’daki kardeşlerimizle iftar sofrasında bir araya geldik.

İDDEF-Benin-ramazan2023-iftar-2
Benin’deki kardeşlerimizin iftar sofrasına misafir olduk.

İDDEF-gazze-ramazan2023-kumanya
Ramazan'ın bereketini mahzun yüreklerle, muhabbetle paylaşmaya devam ediyoruz. Gazze'de bizlere emanet ettiğiniz kumanyaları ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ulaştırdık.

İDDEF-kenya-ramazan2023-iftar
Kenya’da talebelerimizle iftar sofrasında buluştuk. Ramazan'ın manevi iklimini gönüllerde hissettik.

İDDEF-hindistan-ramazan2023-iftar
Hindistan'daki talebelerimizle kardeşlik sofrasında buluştuk, iftar heyecanını hep birlikte yaşadık.

İDDEF-kırgızistan-ramazan2023-iftar
Kırgızistan'daki medresemizde talebe kardeşlerimizle iftar sofrasında buluştuk.

İDDEF-Gazze-ramazan-2023-kumanya
Abluka ve saldırı altındaki Gazze’yi mübarek Ramazan-ı Şerif ayında da yalnız bırakmıyoruz. Emanetlerinizi büyük bir titizlikle kumanya paketlerine dönüştürüyoruz.


Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU