TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

Dünyanın Dört Bir Yanında Mevlid-i Şerif Kutlandı

Dünyanın Dört Bir Yanında Mevlid-i Şerif Kutlandı
Peygamber Efendimiz (s.a.v.)'in dünyaya teşrifleri münasebetiyle dünyanın dört bir yanında Mevlid-i Şerif programları düzenlendi. Müslümanları, alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz’in dünyaya teşrifinin heyecanı sardı.

Yeryüzündeki cami, mescit, medrese ve ilim merkezleri ile birlikte her yer Kainatın Efendisi Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) dünyaya teşrifi dolayısıyla Rebiülevvel ayının 12'nci günü idrak edilen Mevlid-i Şerif’in bereketine ev sahipliği yaptı. İDDEF de, ilim yuvası medreselerinde ve mescitlerinde hocaları, talebeleri ve Müslümanlar’ın katılımıyla İslam dünyasının en önemli gün ve geceleri arasında yer alan Mevlid-i Şerif programı tertipledi.  

burkina-faso-iddef-mevlid-i-serif-azerbaycan (4)

Afrika kıtasında Senegal, Etiyopya, Kamerun, Burkina Faso, Somali ve Kenya olmak üzere 6 ülkede düzenlenen programlarda Peygamber Efendimiz’in getirdiği nurla kainat nasıl şenlendiyse Mevlid-i Şerif de Kur’an-ı Kerim tilavetleri ve naatlarla coşku içinde idrak edildi.

benin-iddef-mevlid-iserif

Mevlid-i Şerif münasebetiyle Asya bölgesindeki Açe’de de medrese talebeleri ve yerel halk büyük bir programda bir araya geldi. Cemaat halinde söylenen kasideler ve naatlarla Efendimize duyulan hasret ve sevgi hissedildi.

açe-iddef-medrese-mevlid-iserif kutlamasi

Hayırseverlerin desteğiyle hazırlanan kardeşlik sofralarında ise on binlerce Müslüman bir sofrada buluşarak iftar yaptı. Hep birlikte Allah Resulü ve dünya üzerindeki tüm Müslümanlar için dua edildi.

senegal-iddef-mevlid-i-serif-programi-2

Senegal’deki mevlid programına on binler akın etti. Rasulullah’ın dünyaya teşrifi üzerine kasideler söylendikten sonra toplu halde yemeğe geçildi.

benin-iddef-mevlid-iserif-2

Benin’de Mahmud Efendi (k.s.) Medresesi'nde ilim tahsillerine devam eden talebelerle buluşuldu. Hayırseverlerin emanet ettiği kurbanları ilim ehli talebelere ikram edildi. 

etiyopya-iddef-mevlidiserif-kutlama (2)

Etiyopyalı Müslümanlar Necaşi Hazretlerinin kabrinde bir araya geldi. Düzenlenen Mevlid programının ardından iftar ikramında bulunuldu.

senegal-iddef-mevlid-i-serif-programi-2

etiyopya-iddef-mevlidiserif-kutlama (3)

Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU