TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

Dünyanın Dört Bir Yanında Mevlid-i Şerif Heyecanı Yaşandı

Dünyanın Dört Bir Yanında Mevlid-i Şerif Heyecanı Yaşandı
İDDEF, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.AV)'in dünyaya teşrifleri münasebetiyle dünyanın dört bir yanında Mevlid-i Şerif programları düzenlendi.

Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed'in (S.A.V) dünyaya teşrifi dolayısıyla hicri takvime göre Rebiülevvel ayının 12'nci günü idrak edilen Mevlid Kandilinin heyecanı tüm dünyayı sararken bu anlamlı gecede gönüller huzur buldu. Kadir Gecesinden sonra en kıymetli gece olarak bilinen Mevlid-i Şerif gecesi her Müslümanın bayramı oldu.

iddef-mevlid-i-serif-medrese-dunya (2)

Dünyanın farklı kıta ve ülkelerinde eğitim çalışmaları kapsamında kalıcı eser inşa ederek öğrencilere ücretsiz eğitim hizmeti veren İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF), ilim yuvası medreselerinde ve mescitlerinde hocaları, öğrencileri ve Müslümanlar’ın katılımıyla İslam dünyasının en önemli gün ve geceleri arasında yer alan Mevlid-i Şerif programı düzenledi.

iddef-mevlid-i-serif-medrese-dunya (2)

Afrika, Asya ve Balkanlar’da Gine, Fildişi Sahili, Benin, Sırbistan, Burkina Faso, Etiyopya, Tanzanya, Pakistan ve Endonezya olmak üzere 9 ülkede düzenlenen programlara akın eden Müslümanlar birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularıyla bir araya gelerek Allah Resulü ve insanlık için dua etti.

iddef-mevlid-i-serif-medrese-dunya (1)

Program kapsamında yurt dışındaki medrese, mescit ve camilerde on binlerce talebe ve Müslüman halk bir sofrada buluşarak hayırseverlerin desteğiyle hazırlanan sofralarda iftar yaptı, Mevlid-i Şerif'i Kur'an-ı Kerim tilavetleri ve naatlarla idrak etti.Kenya Mevlid-i Şerif programında binler sokağa döküldü. Mombasa’da İDDEF öncülüğünde düzenlenen Mevlid-i Nebi yürüyüşüne 70 medrese ve halk coşkulu ve büyük bir katılım sağladı.

iddef-mevlid-i-serif-medrese-dunya (2)

mevlidiserif-iddef-etiyopya
Etiyopya'da Rasulullah'ın (S.A.V) dünyaya teşrifleri münasebetiyle düzenlenen programda yüzlerce kardeşimizle bir araya geldik.
mevlidiserif-iddef-endonezya

Mevlid-i Şerif vesilesiyle Endonezya'da kardeşlerimizle bir araya geldik. Naat-ı şerifler ve dualarla Efendimize olan özlemimizi dile getirdik.

mevlidiserif-iddef-endonezya

Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU