TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

Çok Uzakta ‘Mescit’ Mutluluğu

Türkiye’den çok uzaktaki Filipinler’in Tawi-Tawi adasında yenilenen mescit, Müslüman kardeşlerimizin yaşadığı köyde sevinç oldu.

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) olarak Afrika’dan Asya’ya, Balkanlar’dan Ortadoğu’ya uzanan gönül coğrafyamızda hayırsever bağışçılarımızın desteğiyle kardeşlerimizin hayatlarına dokunuyoruz. İslami eğitim ve insani yardım çalışmaları kapsamında süreklilik ve devamlılık ilkesi projelerine de hızla devam ediyoruz. Bu çerçevede Asya ülkesi Filipinler’in Tawi-Tawi adası Sumangat köyünde bulunan Al-Mustafa mescidi inşa çalışması hızla sürüyor.

filipinler-tawi-tawi-adasi-mescid-iddef

İlim Yuvası Haline Gelecek

Coğrafi olarak çok uzakta ama hissiyatımız olarak çok yakında olan Sumangat köyünde ekonomik geçim kaynakları tarım ve balıkçılık olan Müslümanların ibadetlerini temiz ve refah bir ortamda gerçekleştirmeleri için standartları yükseltiyoruz. Al-Mustafa mescidini ibadetlerle birlikte Ehl-i Sünnet İslami eğitim verilen bir merkez haline getirmeyi hedefliyoruz. İlk olarak ibadethane yeni yüzüne kavuşturuldu, şimdi ise ilim yuvası haline gelecek.

filipinler-tawi-tawi-adasi-mescid-iddef-2

Mescit İçin Ne Yapıldı?

Mescidin tamamına yakını yenilendi. Yıkık duvarları yeniden örüldü, tüm duvarlar sıvanarak boyandı. Genişletilen mescitte ibadetlerin temiz ve rahat bir şekilde yerine getirilmesi için beton zemin yapıldı. Çatısı maviye boyanan saç galvaniz levhalarla kapatıldı. Mevsim koşullarına uygun bir hal aldı. Mescidin yeni halini gören Sumangat köyündeki kardeşlerimiz teşekkürlerini iletti.

filipinler-tawi-tawi-adasi-mescid-iddef-3

Tadilatı Devam Eden Mescitler

Allah-u Teala’nın yeryüzündeki evleri olarak varlığını sürdüren ve Müslümanların buluşma yerleri olan mescitlerimiz için bakım/onarım, yenileme/genişletme projemiz devam ediyor. Afrika kıtasındaki Kenya’da da tadilat bekleyen Khadar Mescidi, İmam Şafii Mescidi ve Muumin Mescidi için siz de destek olabilirsiniz. Çalışmalarla kardeşlerimizin ibadethanelerde daha rahat ve temiz olarak kulluk görevlerini yerine getirmesi amaçlanıyor.

Tadilat Projesi için Bağış yap

Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU