TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

Burkina Faso’da 100 Kişi İslam'la Şereflendi

Burkina Faso’da 100 Kişi İslam'la Şereflendi
İDDEF’in İslami eğitim ve insani yardım çalışmaları gerçekleştirdiği Burkina Faso’da 100 kişi daha İslamiyet’i seçerek Müslüman oldu.

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) tarafından Batı Afrika ülkesi Burkina Faso'da başlatılan eğitim seferberliği meyvelerini vermeye devam ediyor. Ülkedeki medrese ve mescitlerde görevli hocaların eğitim ve tebliğ çalışmaları neticesinde Müslüman sayısı her geçen gün artıyor.

Burkina Faso’da 100 Kişi İslam'la Şereflendi

Burkina Faso'nun başkenti Vagadugu'ya 70 kilometre uzaklıktaki Kudugu şehrine bağlı 2 bin 500 nüfuslu Zimidin ve Giuguin karyelerinde 100 kişi düzenlenen ihtida töreniyle Müslüman olarak İslam'la şereflendi. Kur'an-ı Kerim tilaveti okunması ve dualar eşliğinde Kelime-i Şehadet getirilmesiyle Müslüman olan 100 kişi Zeynep, Fatma, Ayşe, Ömer, Ali, Ahmet ve Adem gibi isimleri aldı. Çalışmalar sayesinde daha önce de Kindi karyesinde 150 kişi Müslüman olmuştu.

Hayırseverlerin verdiği destekle İDDEF tarafından yaptırılan Summasi’deki Miraç Medresesi’nde görevli hocalar bölgedeki yerleşim yerlerine yaptıkları ziyaretlerde tebliğ çalışmaları gerçekleştirerek İslamiyet’i anlatmayı sürdürüyor.

Burkina Faso’da 100 Kişi İslam'la Şereflendi

Sık Sık Kardeşlik Ziyaretleri Düzenleniyor

Miraç Medresesi Müdürü Muhammed Boyna Hocaefendi, mutluluğunu dile getirerek eğitim, tebliğ ve insani yardım çalışmalarıyla ilgili şunları söyledi:

"Hoca ekibimizle birlikte civardaki yerleşim yerlerine sık sık kardeşlik ziyaretleri gerçekleştiriyoruz. Azınlık durumda olan Zimidin ve Giuguin karyelerindeki Müslüman kardeşlerimize destek olarak imanlarını diri tutmalarını sağlamaya çalıştığımız gibi insani yardım faaliyetlerinde bulunuyoruz. Bununla birlikte çoğunluğu Hristiyan ve yerel dinlere inanan kişilere yaptığımız ziyaretlerde İslamiyet’i anlatarak, insani yardım çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Allah’a çok şükür mutluyuz ki 100 kişi Müslüman olarak İslam’la şereflendi. Müslüman olan kardeşlerimize dini eğitim de vereceğiz."

Burkina Faso’da 100 Kişi İslam'la Şereflendi

Hedef Su Kuyusu Açmak ve Cami İnşa Etmek

Bölgeyle ilgili ihtiyaç olan ve yapılması gerekenleri anlatan Muhammed Boyna Hocaefendi “Ayrıca bu bölge ve karyelerde insani yardımla birlikte halka açık proje kapsamında su kuyusu açmak ve cami inşa etmek istiyoruz. Böylece inşallah insanlık ve İslam için kalıcı eserleri miras olarak bırakmış oluruz. Bu zamana kadar yapılan hizmetler ve yapılacaklar için Türkiye’ye ve İDDEF’e teşekkür ediyoruz” dedi.

Kuyu Fonuna Dahil Ol

Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU