TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

Bir yandan inşa, bir yandan eğitim

Bir yandan inşa, bir yandan eğitim
Gine’deki 2. etap inşa çalışmaları hızla devam eden Mahmud Ustaosmanoğlu Külliyesi içerisindeki İslami İlimler İhtisas Merkezi’nde eğitimlerimiz sürüyor.

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) olarak, Batı Afrika’nın fakir ülkelerinden Gine'nin başkenti Konakri'de 21 bin metrekare alan üzerine inşa ettiğimiz Mahmud Ustaosmanoğlu Külliyemizin yapımı hızla sürüyor. Çalışmalarda 2. etap başlarken, Afrikalı genç Müslüman neslin alacağı İslami eğitimin en kaliteli şekilde olması için hocalarımızın özverili çalışmaları ve takibi devam ediyor.

Talebelerimiz sınav dönemine başladılar

Mahmud Ustaosmanoğlu Külliyemizin içerisindeki 500 talebe kapasiteli İslami İlimler İhtisas Merkezi’nde Müslüman kardeşlerimiz eğitim görüyor. İslami ilimler konusunda geniş bilgi sahibi olmak için gece gündüz çalışan talebelerimiz bir haftalık test, deneme ve sınav dönemine başladı.

Genç nesli yetiştirecek birer hoca olacaklar

İDDEF olarak esas çalışma alanımız olan İslami eğitimin en üst seviyede verilmesi amacıyla açtığımız medreselerdeki eğitim kalitesini ve talebelerimizin aldığı eğitimle birlikte katettiği gelişimi yakından izliyoruz. Sadece kalıcı eser olarak medrese inşası değil, bu medreselerden mezun olan talebelerimizin genç nesilleri de yetiştirecek birer hoca olacağını ve İslami eğitimi tüm kesimlere ulaştıracağını biliyor ve heyecan içinde takip ediyoruz.

gine islami ilimler eğitim merkezi

İslami İlimler İhtisas Merkezi

Medreselerimizden mezun olup ilimde derinleşmek isteyen âlim adaylarını yetiştireceğimiz ihtisas medresemiz 600 m2 alana sahip olup, 12 küçük kubbe ile örtülmüş, 6 derslik, 2 idare odası, 1 yatakhane ve 1 yemekhaneden oluşmaktadır. İslami İlimler ihtisas merkezimiz her sene Afrika’nın en seçkin 30 talebesine eğitim vermek üzere tasarlandı.

Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU