TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

Afrikalı Talebeler: Mehmetçik Son Kalemizi Koruyor

Afrikalı Talebeler: Mehmetçik Son Kalemizi Koruyor
Türkiye’yi unutmayan Afrikalı talebeler TSK’nın İdlib’te başlattığı Bahar Kalkanı Harekatı için yüreklere dokunan destek mesajları gönderdi.

Dünyanın dört bir yanındaki Müslümanlar, Türkiye’deki gelişmeleri dikkatle takip ederken Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Suriyeli sivil mazlumları kurtarmak ve Türkiye’nin güvenliğini sağlamak amacıyla İdlib’te başlattığı Bahar Kalkanı Harekatı için dua ediyor. 

burkina-faso-iddef-bahar-kalkani
Dünyada kilometrelerce uzaklıktan kendi dilinde dua alan tek ordu Mehmetçik'tir.

Gözlerini Türkiye’ye çeviren Afrikalı talebeler ise son kale olarak gördüğü Türkiye’nin gücü, birlik ve beraberliği için destek mesajlarını dünyaya duyuruyor. Dünyanın neresinde bir acı varsa, mazlum ve mahsun bir Müslüman’ın göz yaşı akıyorsa oraya eline uzatan Türkiye’yi unutmayan Afrikalı talebeler ahde vefa davranışlarıyla yüreklere dokunuyor.

"Mehmetçikler son kalemizi koruyor"

Batı Afrika ülkesi Burkina Faso'daki İDDEF medresesinden gelen görüntüde Türkçe konuşan bir talebe izleyen herkesi duygulandırdı. "Türkiye'nin ve Türk kardeşlerimizin yanındayız. Dualarımız Türkiye'ye olduğu gibi, mazlumlarla dertlenen ve onlara derman olmakla bilinen Türkiye'nin şanlı bayrağı altında savaşan Mehmetçiklerle aynı yüreği taşımaktan şeref duyuyoruz. Allah Türk askerlerine yardım etsin" diyen talebeye arkadaşları da hep bir ağızdan ‘amin’ diyerek destek verdi. Kağıtlara "Kaderimiz tek, yüreğimiz tektir", "Dualarımız Türkiye'yle" ve "Mehmetçikler son kalemizi koruyor" yazan talebeler dualarıyla Mehmetçik'e kalkan oldu.

burkina-faso-iddef-bahar-kalkani-3

Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU