TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

45 Bin Hisse ‘Kurban’ Kardeşlerimizin Bayramı Oldu

45 Bin Hisse ‘Kurban’ Kardeşlerimizin Bayramı Oldu
Kıymetli bağışçılarımızın İDDEF’e teslim ettiği vacip kurbanlarını Afrika, Asya ve Balkanlar'da keserek paylaşmanın sevincini kardeşlerimizle birlikte yaşadık.

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) olarak "Kardeşinle Kurbanını Paylaş" sloganıyla düzenlediğimiz 2018 Kurban Bayramı organizasyonunda Afrika, Asya ve Balkanlar’daki 33 ülke 106 bölgede 45 bin hisse kurban kestik. Vekalet yoluyla teslim aldığımız kurbanlıkları ‘Kardeşinle paylaş’ diyerek çıktığımız yolda 2 milyon kardeşimize ulaştırdık, sofralara kurban bereketini dağıttık.

iddef 2018 kurban organizasyonu kurban bağış

Bağışçılar Kurbanının Nerede Kesildiğini Öğrendi

Kurban bayramında İslami usul ve kaidelere göre kurbanı kesilen bağışçımıza bilgilendirme mesajı gönderdik. Bununla birlikte kıymetli bağışçılarmız www.iddef.org web sitemiz üzerinden de kurbanlarının durumunu sorgulayarak hangi ülkede kesildiğini öğrenebildi.

Kurban Durumunuzu Sorgulamak İçin Tıklayınız

iddef 2018 kurban organizasyonu kurban bağış mazlum coğrafya

Mazlum Coğrafyalara Ulaştık

Paylaştıkça çoğalan tek şey sevgi ve sevinçtir. Paylaşmak gönülden gönüle bağ kurmaktır, paylaşmak yakınlaşma duygularını pekiştirmektir. Biz de 9 yıldır olduğu gibi bu kurban bayramında da bağışçılarımızın emanetlerini omuzlayarak "Kardeşinle Kurbanını Paylaş" sloganıyla yola çıktık. Binlerce kilometre yol katettik. 600 İDDEF görevlisi olarak ülkelere ulaştığımızda saatlerce yol aldık. Kimi zaman yolu olmayan Müslüman kardeşlerimize motorsikletlerle ulaştık. Tek derdimiz vardı o da bize emanet edilen ağır yükü güven ve titizlikle yerine getirmek. Dünyanın dört bir tarafında bizleri sabırsızlıkla bekleyen kardeşlerimize önce selamınızı ilettik, bayram namazını omuz omuza kıldık, kurbanlıkların kesilmesinin ardından etleri dağıttık. Ümmetin emanetlerini tek tek önceden belirlenen gerçek ihtiyaç sahibi ailelere teslim ettik.

iddef 2018 kurban organizasyonu kurban bağış kenya

İDDEF görevlileri kurban kesimi için gittikleri köylerde çocuklara balon, şeker ve oyuncak dağıttı. 


iddef kurban organizasyonu 2018

Kurban organizasyonu ile ilgili değerlendirmede bulunan İDDEF İcra Kurulu Başkanı Mehmet Turan, ‘‘Kurban Bayramı’ndan 3-4 gün önce ekiplerimiz ülke ve bölgelere gitti. Daha önceden planladığımız bu önemli ve büyük organizasyonu saha ekiplerimizin üstün gayreti ile gerçekleştirmiş olduk. Bu mazlum ve mağdur coğrafyalarda sadece ve sadece kurban kesmedik, bir takım hediyeler takdim etmedik. Gönül coğrafyamıza ümmetin bize yüklemiş olduğu bu emanetleri hakkıyla teslim ve temsil etmenin sevincini yaşadık. Bu bize daha nice organizasyonlar ve omuzlanacağımız yüklerde de buluşacağımızın ayinesi oldu. Cenab-ı Hak (c.c) bizleri görevlerimizi hakkıyla, layıkıyla yerine getirenlerden eylesin" İfadelerini kullandı. 


Kurban ‘Bayramları’ oldu

Bir kurban bayramını daha geride bırakırken İDDEF’e teslim ettiğiniz kurbanlıkları tüm zorluklara rağmen, tüm yoksulluğa rağmen yüzlerindeki tebessümü asla kaybetmeyen kardeşlerimize ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. “Onların ne etleri ne de kanları Allah’a ulaşır; fakat O’na sadece sizin takvanız ulaşır” (Hacc Suresi 37) ayetiyle paylaşmanın huzurunu hissediyoruz. ‘Türkiye geldi’ sözleri hala kulaklarımızda çınlarken yoksulların evlerine et girmesinin sevincini hep birlikte paylaşıyoruz. Kesilen tüm kurbanlar kardeşlerimizin ‘bayramı’ oldu.

iddef 2018 kurban organizasyonu kurban bağış nijerya

Kurbanlarınız Nasıl Kesildi?

Kurban kesilecek Afrika, Asya ve Balkanlar’daki 33 ülkeye federasyon yetkililerimiz bizzat iki ay öncesinden gitti. Titizlikle seçilen kurbanlıklar satın alındı. Paylaşmanın sevincinin yaşandığı Kurban Bayramından birkaç gün önce ülkelere giden görevlilerimiz bizzat kurban organizasyonunun başında bulundu. Bayram namazının ardından İslami usul ve kaidelere göre kurbanlıkları kesilmeye başladı. Kesilen etler veteriner kontrolünden geçirildi. 


Kesimin gerçekleştiği noktadan dağıtımın yapıldığı köye etler ulaştıktan sonra kurban kesimi devam etti. Kurbanınız kesildikten sonra ise kıymetli bağışçılarımızın telefonlarına “Kurbanınız kesilmiş olup şükür namazınızı eda edebilirsiniz. Allah kabul etsin” mesajı gönderildi. Eşit bir şekilde pay edilen kurbanlık önceden belirlenen yüzbinlerce gerçek ihtiyaç sahibi kardeşimize tek tek elden teslim edildi. Bir kurban bayramıyla daha muhtaçların evine et girdi, kalpten kalbe paylaşmanın köprüsü kuruldu.

iddef 2018 kurban organizasyonu kurban bağış AFRİKA

Rabbimiz yapmış olduğunuz kurban bağışlarını kabul etsin. Bizi önümüzdeki yıl da bekleyen kardeşlerimize ulaşmayı nasip etsin.

iddef 2018 kurban organizasyonu kurban bağış kosova

Teşekkürler Türkiye!


Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU