TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

100 Nijeryalı Minik Erkekliğe İlk Adımını Attı

100 Nijeryalı Minik Erkekliğe İlk Adımını Attı
İDDEF, ‘Nijerya Sünnet Projesi’ kapsamında ülkenin kuzey bölgesindeki Kano şehrinde 100 Müslüman çocuğu bağışçılarının desteğiyle sünnet ettirdi.

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) İslami eğitim ve insani yardım çalışmaları kapsamında İslam coğrafyasındaki Müslümanların sıkıntılarını çözerek, hayatlarını kolaylaştırmaya devam ediyor. Çocuklara yönelik ‘Nijerya Sünnet Projesi’ni Nijerya’da hayata geçiren İDDEF, bu yıl 100 çocuğu hayırseverlerin desteğiyle sünnet ettirdi.  

iddef-sunnet-merasimi-nijerya-2020

Batı Afrika ülkesi Nijerya’nın Kano şehrinde düzenlenen törende çocukların sünneti uzman doktor ve sağlık mensuplarınca uygun şartlarda yapıldı. Proje kapsamında çocuklar için ilaç, gıda ve geleneksel sünnet kıyafeti temin edilirken, ailelerin de katıldığı sünnet töreninde çocuklara hediyeler verildi ve yemek ikramı yapıldı.

iddef-sunnet-merasimi-nijerya-3-2020

Çocukların heyecanı ve mutluluğu yüzlerine yansırken, törene katılan aileler ve bölge halkı İDDEF'e ve hayırseverlere teşekkür etti.

iddef-sunnet-merasimi-nijerya-2020

Her yıl düzenli olarak sünnet projesini gerçekleştiren İDDEF, Nijerya’nın kuzey bölgesindeki Müslüman çocukların sünnet problemine bağışçıların desteğiyle çare olmaya çalışıyor. Yaklaşık 200 milyonluk nüfusu ile Afrika’nın en kalabalık ve yoksul ülkelerinden olan Nijerya’da sünnet operasyonunun pahalı olması ve steril ortamlarda gerçekleşmemesi en önemli problemlerden biri olarak ortaya çıkıyor. Sağlıklı bir gelecek neslin inşası için önem verilerek sürdürülen sünnet projesi ilerleyen dönem ve yıllarda devam edecek.

iddef-sunnet-merasimi-nijerya-4-2020


Diğer Haberler

TÜM HABERLERİ OKU