TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

N2743 - GAZZE ÜMMET-İ MUHAMMED (319) SU ARITMA TESİSİ

FİLİSTİN

ELEKTRİKLİ ÇEŞMELİ SONDAJ

Gazze’ye Temiz Suyla Umut Oluyoruz

Gazze’de hayata geçireceğimiz Su Arıtma Tesisi ve Çeşme projesiyle binlerce kardeşimizi temiz suya kavuşturacağız.


İDDEF olarak, Gazze Şeridi’nde temiz suya ulaşamayan Filistinli kardeşlerimizi hayırseverlerimizin desteğiyle inşa edeceğimiz su arıtma tesisiyle içilebilir tatlı suyla buluşturacağız. Kurulacak su arıtma tesisinden süzülecek ve çeşmelerden akacak günlük 40.000 litre temiz sudan yılda en az 20.000 kardeşimiz faydalanacak ve projemiz Gazze’ye umut olacak. Siz de Gazze’ye hayat verecek projemize destek verebilir, kardeşlerimizin en kısa sürede temiz sudan faydalanmasına vesile olabilirsiniz.

iddef-gazze-su-aritma-cesme-su-kuyusu (1)

Hedef Sağlıklı Ve Güvenli İçme Suyu

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) olarak, Afrika ve Asya’da su kuyuları ve diğer su çözümleriyle insanlığı temiz suya kavuşturduğumuz gibi Filistin’in Gazze Şeridi’nde de en temel yaşam kaynağı olan suyun sağlıklı bir şekilde ulaşılması için harekete geçtik. Hazırlıklarını tamamladığımız Su Arıtma Tesisi ve Çeşme projesi hayırseverlerimizin bağışlarıyla tamamlanacak ve içilebilir su temininin neredeyse imkansızlaştığı Gazze’deki mazlum ve mağdur kardeşlerimizin hizmetine sunulacak. Bu proje bölge halkına hayır işi olarak ücretsiz sağlıklı ve güvenli içme suyu sağlayacak.

iddef-gazze-su-aritma-cesme-su-kuyusu (2)

İDDEF’in Gazze’deki Su Projesi Nedir?

Gazze Şeridi'nde yıllardır devam eden içme suyu sorununun yol açtığı zorlukların hafiflemesi için nüfus yoğunluğunun olduğu bir bölgede su arıtma tesisi kuracağız. Kurulacak su tesisimiz için ilk etapta yeni bir su kuyusu kazacak ve suyu tuzdan arındırmak için tesisimizi inşa edeceğiz. İDDEF olarak, tuz ve yüksek oranda klorür, nitrat içeren kirli suları sağlıklı ve içilebilir hale getirerek Filistin halkının kullanımına sunmak ve zor durumdaki kardeşlerimize yardım etmeyi amaçlıyoruz. Su projemizi hayırseverlerimizin desteğiyle tamamlayacak ve yoksul ailelerin ücretsiz bir şekilde faydalanmasını sağlayacağız. Suyun kolay kullanım ve dolumu içinse çeşme sistemi yapacağız.

iddef-gazze-su-aritma-cesme-su-kuyusu (4)

Gazze’de Büyük Bir Su Krizi Yaşanıyor

Dünyada su krizi yaşayan ülkelerin başında gelen Gazze 2 milyon nüfusu ve su kaynaklarındaki kirlilik oranının yüzde 98'lere kadar ulaşmasıyla zor günler geçiriyor. 2006'dan bu yana kara, hava ve denizden abluka altında tutulan Gazze’de sudaki kirlilik, tuz oranının artması ve su kuyusu açma maliyetinin yüksek olması sebebiyle halk, içme, yemek yapımı, temizlik, ibadet, tarım ve diğer ihtiyaçlarını gideremiyor. Her üç kişiden ikisinin temiz suya ulaşamadığı ve kirli su içmek zorunda kaldığı Gazze’de yoksullukla birlikte acil insani yardımlara ihtiyaç duyuluyor.

iddef-gazze-su-aritma-cesme-su-kuyusu (6)

Gazze’deki Kardeşlerimizin Hayalini Hep Birlikte Gerçekleştirelim

Kirli suları içmek zorunda kalan Gazze’deki Filistinliler çeşitli hastalıklarla mücadele ediyor. Bebek ve çocuklarda ise mikroplu sulara bağlı olarak kronik cilt hastalıkları ve ölüm oranları artış gösteriyor. Çocuklar ve kadınlar her gün içme suyu ve diğer ihtiyaçlar için su akan mahallelerden evlerine su taşıyor. Gazze’deki çocukların tek hayali ise güvenli içme suyuna kavuşabilmek. Siz de kardeşlerimizin hayali için bu sayfa üzerinden gücünüzün yettiğince bağışta bulunabilirsiniz. Gazze’ye hayat verecek projeye destek vererek, bölgedeki kardeşlerimizin temiz suya kavuşabilmesi için ilgili hesap numaralarına EFT/havale yoluyla ya da şube merkezlerimize gelerek bağış yapabilirsiniz. Ayrıca 0212 621 0065 numaralı çağrı merkezimizi arayıp detaylı bilgi alarak da yardımda bulunabilirsiniz.


GAZZE ÜMMET-İ MUHAMMED SU ARITMA PROJESİ'NDE ÇALIŞMALAR DESTEKLERİNİZLE BAŞLADI

gazze ümmet-i muhammed su kuyus- iddef


Su Kuyusu bağışı yap

Dünya’da çoğu Müslüman yaklaşık 700 milyon insan temiz su içemiyor.

% 49

9865.88 USD

toplam

20000.00 USD

hedef

Eft/Havale ile bağış yapmak için Hesap Numaraları

Hemen Bağış Yap

% 49