TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

Kurban Bağışı ve Fiyatları

Kurban Bağışı Yap

İDDEF olarak, yılların vermiş olduğu tecrübeyle yurtdışı büyükbaş hisse ve küçükbaş vacip kurban bağışlarınızı dünyanın dört bir yanındaki gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.

NOT: Bu sayfa 2021 yılı yurtdışı vacip kurban organizasyonu içeriğidir. İDDEF olarak, bize emanet edilen 71 bin 734 hisseyi 40 ülke 264 bölgede bizzat ülkeye giden ekiplerimiz ve yerel görevlilerimiz ile birlikte keserek gerçek ihtiyaç sahibi kardeşlerimize dağıttık. 2022 yılı kurban organizasyonu çalışmalarımıza şimdiden başlarken, artan heyecanımızla emanetlerinizi ulaştırmaya devam edeceğiz. Yıl içinde ise adak, akika, şükür, sadaka ve ruhuna kurbanlarınızı bağışlayarak mazlum ve muhtaç kardeşlerimize ulaşmasına vesile olabilirsiniz.

İDDEF, Kurban'da Milyonlara Umut Oldu (2)

Yurt dışı kurban bağışı emanetlerinizi 12 yıldır olduğu gibi bu yıl da 40 ülkedeki gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak olan İDDEF, kurbanlık bağışı 2021 çalışmaları kapsamında kurban bağışı fiyatlarını küçükbaş 800 lira, bir hisse bedelini ise 700 lira olarak belirledi. İDDEF olarak, yurt dışı kurban bağışı emanetlerinizi yılların vermiş olduğu güven ve tecrübeyle 40 ülkedeki gerçek ihtiyaç sahiplerine ilk elden ulaştırıyoruz. Siz de 'Kardeşinle Kurbanını Paylaş' sloganıyla çıktığımız bu kurban yolculuğunda büyükbaş hisse veya küçükbaş kurbanınızı paylaşarak vacip kurban ibadetini yerine getirebilir, muhabbetle ve bereketle gönül köprüleri kurabilirsiniz.


Kalpten Kalbe Paylaşma Mutluluğu

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) 2021 vacip kurban organizasyonunu Afrika, Asya, Ortadoğu ve Balkanlar’daki 40 ülke 264 bölgede gerçekleştirecek. Gönül coğrafyamızda, kardeşliğin; sevinç ve tebessümlerle hayat bulduğu en güzel zaman dilimlerinden biri olan Kurban Bayramı’nda siz de kurbanınızı kardeşinizle paylaşarak bu mutluluğa ortak olabilirsiniz. İDDEF’e teslim ettiğiniz emanetlerle her kurban döneminde olduğu gibi, bu sene de binlerce kilometre ötedeki yoksul kimselerin yolunuzu gözlediği umutlar olarak kalpten kalbe uzanan kardeşliği pekiştirebilirsiniz.

iddef-vacip-kurban-2021

İDDEF, 20 Temmuz 2021 Salı – 23 Temmuz 2021 Cuma gününü kapsayan Kurban Bayramı hazırlıklarını 2020 yılı Kurban Bayramı’nın hemen ardından başlatırken, Haziran ayı ile birlikte çalışmaları daha da hızlandırdı. Kurban emanetlerinizi her yıl dünyanın dört bir yanına ulaştırarak milyonlarca insanın sevincine vesile olan İDDEF, küçükbaş ve büyükbaş kurbanlıkları 33 ülkedeki görevli ekipleri tarafından veteriner kontrolünden geçirilerek 2-3 ay öncesinden satın aldı. Bu şekilde kurban fiyatlarını uygun tutan ve döviz hareketliliğinden etkilenmesine engel olan İDDEF, 2021 yılı yurt dışı kurbanlık fiyatları küçükbaş kurban 800 lira, büyükbaş hisse ise 700 lira olarak belirlerken, bağışladığınız kurbanlıkları Afrika ülkesi Gine’den, Asya ülkesi Pakistan’a; Gazze’den Kosova’ya kadar medreselerde İslami eğitim gören ilim talebeleri ve gerçek ihtiyaç sahiplerinin sofrasına ulaştıracak.

iddef-kurban-2020-yenifoto.jpg

Kurbanlar Yoksul ve Mazlum Kardeşlerimize Dağıtılıyor

İDDEF kurban bağışı çalışmalarını, 2009’dan bu yana güvenilirlik ve şeffaflık ilkesiyle ‘Emanetiniz emanetimiz, hassasiyetiniz hassasiyetimizdir’ diyerek derin bir titizlikle yerine getirmeye devam ediyor. 2021 yılı vekalet yoluyla kurban kesim faaliyetlerini de dünyanın dört bir yanındaki 40 ülke 264 bölgede gerçekleştirecek olan İDDEF, kurban kesme işlemini yurt dışındaki yoksul ve mazlum kardeşleri için yerine getirmek isteyenlerin emanetini omuzluyor. İDDEF gönüllüleri tarafından omuzlanan ve ümmetin emaneti olan kurban bağışları ise büyük bir hassasiyet ve sorumluluk duygusuyla yine bizzat İDDEF hocaları, gönülleri ve ülkelerdeki yerel görevlileri nezaretinde kesilip eşit olarak pay edilerek önceden tespit edilen gerçek ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor. Hiçbir aracı kurumla çalışmayan İDDEF, kurban emanetlerini tek tek teslim ediyor.


2021 Kurban Fiyatları Ne Kadar?

İDDEF, 2021 kurban fiyatları kapsamında bu bayram küçükbaş kurban bedelini 800 TL, büyükbaş hisse bedelini ise 700 TL olarak belirledi. Bu bayram siz de İDDEF’i vekil tayin ederek kurbanlarınızı Afrika, Asya, Ortadoğu ve Balkanlar’daki ihtiyaç sahiplerine ulaştırabilirsiniz.


Kurbanlarınız Nasıl Kesiliyor?

Hiçbir aracı kurum ile çalışmadan, bağışçılarının kurbanlıklarının alım, kesim ve dağıtım işlemlerini ilk elden gerçekleştiren İDDEF, vacip kurban organizasyonu kapsamında kurban kesilecek olan Afrika, Asya, Ortadoğu ve Balkanlar’daki ülkelere bizzat aylar öncesinden giderek yerel görevlileri ile birlikte titizlikle seçilen kurbanlıkları satın alıyor. Kurban Bayramından birkaç gün önce azim ve gayret içinde ümmetin emanetlerini gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak üzere ülkelere giden deneyimli görevliler bizzat kurban organizasyonunun başında bulunarak, kurbanlıkların Bayram namazının ardından İslami usul ve kaidelere göre kesilme işlemini başlatıyor. Kesilen etler veteriner kontrolünden geçirilip pay edildikten sonra başta İDDEF’e ait medreselerin bulunduğu bölgeler olmak üzere, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. İDDEF'in Türkiye'den kesim ve dağıtım yapılacak ülkelere giden ekipleri ile bölgelerdeki yerel görevlileri hummalı bir çalışmayla dağıtımları yapıyor ve selamlarınızı iletiyor.

iddef-kurban-2020-yenifoto-2

İDDEF, Türkiye'den bölgeye giden ve ülkelerdeki yerel görevlileri ile kurban dağıtımlarını gerçekleştiriyor.

iddef-kurban-oragnizasyonu

Kurban Organizasyonu Nasıl Gerçekleşecek?

Kurban kesim ibadeti ise 5 aşamada gerçekleşiyor. Kurban alımı, vekalet verilmesi, kurban kesilmesi, SMS gönderimi ve kurban dağıtımıyla bir bağışçının kurban ibadeti yerine geliyor. Vekaletlerin verilmesiyle İDDEF, kurban olma kriterlerini taşıyan kurbanlıkları titizlikle seçiyor ve satın alıyor. Bayramın ilk günü kurbanlar İslami usul ve kaidelere göre kesiliyor. Kurbanlıkların kesildiğine dair bilgi, SMS yoluyla tüm bağışçılarımıza bildiriliyor. Kurbanlıklar eşit bir şekilde pay edilerek yüzbinlerce ihtiyaç sahibi kardeşimize ulaştırılıyor. Kurban kesim anları ise video kaydına alınıyor. 2020 vacip kurban organizasyonunda söz vermediğimiz halde yüzde 95 oranında videolar bağışçılarımıza gönderildi. Oluşabilecek teknik ve fiziki şartlar nedeniyle 2021 yılı için de söz vermemekle birlikte tüm kurban kesim anlarını video kaydına alıyoruz. Kurban organizasyonunun tamamlanmasıyla gönüllerin bir olduğu, sofralara et girdiği ve ümmet bilincinin pekiştiği mübarek günü neşe, coşku, sevinç ve bereketiyle bir arada yaşıyoruz. 


Kurbanınızı Nasıl Bağışlayabilirsiniz?

Kurban bağışlarınızı www.iddef.org internet sitesi üzerinden, hesap numaralarına EFT/Havale yoluyla, şube merkezlerimizi ziyaret ederek ya da 0212 621 0065 numaralı telefon numarasından detaylı bilgi alarak yapabilirsiniz.
   

2019 vacip kurban bağışı iddef2021 Kurban Organizasyonunda 3.5 Milyon İhtiyaç Sahibine Ulaştık

2021 yılında "Kurbanını Kardeşinle Paylaş" sloganıyla yola çıkan İDDEF ekipleri, emanet edilen 71 bin 734 hisseyi 40 ülke 264 bölgede 3 milyon 521 bin gerçek ihtiyaç sahibine ulaştırdı. Kurbanın İslami usul ve kaidelere göre kesilmesini ve başta medrese talebeleri olmak üzere önceden belirlenmiş ihtiyaç sahiplerine dağıtımını gerçekleştirdi. 

İDDEF-2021-Kurban-Hisse-Sayiyisi-Teşekkür

Her Bağışçıya Kesim Videosu Gönderildi

Emanet sahiplerine kurban kesimlerinin gerçekleştirildiğine dair bilgilendirme mesajı gönderdi ve bağışçılar ayrıca internet sitesi üzerinden kurban vekaleti sorgulama sistemiyle kurbanlarının nerede kesildiğini öğrendi. Bilgilendirme mesajının ve kurbanların hangi ülkede kesildiği bilgisini sunmamızın yanında kurban kesim anını ülkelere giden ve orada bulunan görevlilerimiz sayesinde video ile kayıt altına aldırdık. Kurban Bayramı’nın hemen ardından İDDEF ekiplerinin özverili çalışmasıyla her kesim videosu bağışçıya SMS ile gönderildi. SMS’teki linki tıklayan bağışçılar iddef. org sitesinde kurban kesim videosunu izledi. İsteyen bağışçı indirme butonu sayesinde videosunu akıllı cep telefonuna ya da bilgisayarına indirdi.