TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

İDDEF’in 2022 Yurtdışı Vacip Kurban Ücretleri Belli Oldu

İDDEF, 2022 yılı vekâlet yoluyla kurban kesim bedelini büyükbaş hisse kurbanlıkta 1200 TL, küçükbaş kurbanlıkta ise 1400 TL olarak belirledi.


İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) 2022 yılı kurban organizasyonunu "Kardeşinle Kurbanını Paylaş" sloganıyla Afrika, Asya, Ortadoğu ve Balkanlar'da gerçekleştirecek. İDDEF, 2022 Vacip Kurban Organizasyonunun hazırlıklarını 9 Temmuz 2022 Cumartesi günü başlayacak Kurban Bayramı’na 2 ay kala tamamladı. 13 yıldır hayırsever bağışçıların emanet ettiği kurbanlıkları güven ve hassasiyet içinde İslami usul ve kaidelere göre keserek gerçek ihtiyaç sahiplerine tek tek teslim eden İDDEF, bu yıl da omuzladığı emanetlerle kurban yolculuğuna çıkacak. Bu bayram siz de İDDEF’i vekil tayin ederek kurbanlarınızı Afrika, Asya, Ortadoğu ve Balkanlar’daki ihtiyaç sahiplerine ulaştırabilirsiniz.


Vacip Kurban Bedeli Nasıl Belirleniyor?

İDDEF, 2022 yılı vekâlet yoluyla kurban kesim bedelini büyükbaş hisse kurbanlıkta 1200 TL, küçükbaş kurbanlıkta ise 1400 TL olarak belirledi. Hiçbir aracı kurum ile çalışmayan, bağışçılarının kurbanlıklarının alım, kesim ve dağıtım işlemlerini ilk elden gerçekleştiren İDDEF, fiyatları belirlerken ise kurban kesimlerinin yapıldığı ülkenin ortalama fiyatlarını baz alıyor. 2021 kurban bayramını hemen ardından direk küçükbaş ve büyükbaş hayvan üreticileriyle temas kurarak anlaşmalar sağlayan İDDEF, yaşanan döviz ve diğer fiyat artışlarından etkilenmiyor.

Hisse Bağış Yap 1200 TL

Küçükbaş Bağış Yap 1400 TL

iddef-2022-vacip-kurban-organizasyonu (5)

Kurban Organizasyonu Nasıl Gerçekleşecek?

Kurban kesim ibadeti ise 5 aşamada gerçekleşiyor. Kurban alımı, vekâlet verilmesi, kurban kesilmesi, SMS gönderimi ve kurban dağıtımıyla bir bağışçının kurban ibadeti yerine geliyor. Üreticilerle önceden sağlanan anlaşmaların ardından vekâletlerin verilmesiyle İDDEF, kurban olma kriterlerini taşıyan kurbanlıkları titizlikle seçiyor ve satın alıyor. Bayramın ilk günü kurbanlar İslami usul ve kaidelere göre kesiliyor. Kurbanlıkların kesildiğine dair bilgi, SMS yoluyla tüm bağışçılara bildiriliyor. Kurbanlıklar eşit bir şekilde pay edilerek yüzbinlerce ihtiyaç sahibine ulaştırılıyor ve kurban kesim anları ise video kaydına alınıyor.

iddef-2022-vacip-kurban-organizasyonu (2)

Kurbanınızı Nasıl Bağışlayabilirsiniz?

Kurban bağışlarınızı "www.iddef.org" internet sitesi üzerinden online, hesap numaralarına EFT/Havale yoluyla, İDDEF’in şube merkezlerini ziyaret ederek ya da 0212 621 0065 numaralı telefon numarasından detaylı bilgi alarak yapabilirsiniz.

iddef-2022-vacip-kurban-organizasyonu (3)