TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

Gazze'ye Ambulans Ulaştırıyoruz

Gazze'ye Ambulans Ulaştırıyoruz

İsrail saldırılarına yeniden maruz kalan Gazze’ye ambulans ulaştırıyoruz.

İşgalci İsrail’in saldırılarını artırması üzerine süratle harekete geçerek Gazze’de, yıkımın yaşandığı bölgelerde acil yardım çalışmalarına başladık.


İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) olarak, işgalci İsrail’in günlerdir bombaladığı Gazze’de yaralanan kardeşlerimizin yaralarını sarmak için yardım kolileri, tıbbi malzeme, ilaç temin ederken hayırseverlerimizin desteğiyle ambulans ulaştırıyoruz. Emanetleri ulaştıran, sahada gözlem ve incelemelerini sürdüren ekiplerimizle birlikte kardeşlerimizin yaralarını sarmak ve acil ihtiyaçlarına cevap vermek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

gazze-ambulans-iddef

Gazze’de Ambulans İhtiyacı Büyük

İsrail, Mescid-i Aksa’daki basın, saldırı ve zulümlerinin ardından, mübarek Ramazan ayının son günlerinde ve Ramazan Bayramı’nın ilk günlerinde de durmayarak savaş uçaklarıyla Gazze’nin çeşitli bölgelerini bombalıyor. Kardeşlerimizin bayram sevincini çalan, evlerini yıkan, yaralayan ve şehit eden işgalci İsrail, Gazze’ye zor günler yaşatıyor. Gıda, tıbbi malzeme ve kumanyanın acil ihtiyaçlar içinde olduğu Gazze’de en büyük ihtiyaçlardan bir tanesi de ambulans. Yaralı kardeşlerimize ilk müdahalenin yapılması, en yakın hastaneye kısa sürede ulaştırılması için saldırıların yaşandığı bölgeye ambulans sağlıyoruz.

iddef-gazze-yardim

Şehit ve Yaralılar Var

Terör devleti İsrail, Filistin’de Müslümanların asırlardır yaşadıkları toprakları gasp ettiği, kardeşlerimizin evlerini yıktığı ve evlerinden zorla çıkardığı gibi bugün de Gazze’ye saldırılarını sürdürüyor. İsrail'in Kudüs’teki baskından sonra abluka altındaki Gazze'de çocukların da bulunduğu çok sayıda masum insan üzerine yağdırdığı bombalar nedeniyle onlarca kardeşimiz şehit oldu ve yaralandı. Kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

gazze-ambulans-iddef (3)

Sen de Destek Olabilirsin

Filistin’deki kardeşlerimize ambulans ulaştırılmasına katkı sunmak isteyen bağışçılarımız bu sayfa üzerinden veya 0212 621 0065 numaralı çağrı merkezimizi arayarak destek olabilir.

gazze-ambulans-iddef (1)