TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

Burkina Faso WC ve Şadırvan Projesi

Burkina Faso WC ve Şadırvan Projesi

Batı Afrika ülkesi Burkina Faso’da 2011 yılından bu yana eğitimden insani yardıma, kalkınmadan kalıcı esere kadar birçok hizmette bulunan İDDEF, tuvalet ve şadırvan projesiyle önemli bir ihtiyaca çözüm getiriyor. Siz de medresedeki talebelerin temizlik ve abdest alma ihtiyaçlarını karşılayacak projeye destek olabilirsiniz.

burkina-faso-wc-iddef-proje

Kardeşlerimizin Hayatına Temizlik ve Rahatlık Getirecek

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF), hayırseverlerinin desteğiyle Burkina Faso’da eğitim, insani yardım ve kalkınma çalışmaları yaparak ülke insanına umut olmayı sürdürüyor. 30 bölgede yaptığı Örnek Köy projeleriyle köylerin elektrik ve suya kavuşmasını ve üretime geçmesini sağlayan İDDEF, bugün 47 hoca, 3120 öğrenci, 23 medrese, 26 derin özellikli sondaj su kuyusu, 2 Yetimhane, 16 mescit inşasıyla Burkina Faso’ya hizmet ederken, gelecek neslin ihyası için hizmet üretiyor. Yıl boyu sahadaki görevlileri ve bölgeye giden ekipleriyle eksiklikleri tespit etmeye devam eden İDDEF, WC ve Şadırvan Projesi ile kardeşlerimizin hayatına büyük kolaylık sağlayacak.


Açılan Su Kuyuları Projeye Kolaylık Sağlıyor

Bir insanın edep, adap ve temizlik açısından ihtiyaç duyduğu projeyi hayata geçirecek olan İDDEF, İslami eğitim geleneğine uygun olarak inşa edilen medreselerinin yanında eksik bulunan tuvalet ve şadırvanların yapılmasıyla kısıtlı miktardaki temiz su imkanlarının düzgün planlanmış şadırvanlar ile israf olmadan talebelerle buluşmasını sağlayacak. Bölgede yaşayan talebelerin görecekleri ilim dersleri ve vakit namazları öncesi temizlik ihtiyaçlarını karşılayacak bir mekânın temin edilmesiyle büyük bir sorun çözülerek, kardeşlerimizin hayatına kolaylık getirecek.

burkina-faso-wc-iddef-proje (4)

Kardeşlerimizin Hayatını Birlikte Kolaylaştıralım

Siz de bu projeye destek vererek, Burkina Faso’da kardeşlerimiz için inşa ettiğimiz kalıcı eserlerimizin daha iyi hizmet vermesi için gerekli olan tuvalet ve şadırvanların yapımına destek olabilirsiniz. İlgili hesap numaralarına EFT/FAST/havale yoluyla ya da şube merkezlerimiz ile temsilciliklerimize gelerek bağış yapabilirsiniz. Ayrıca 0212 621 0065 numaralı çağrı merkezimizi arayıp detaylı bilgi alarak da yardımda bulunabilirsiniz.


İlk etapta ihtiyaç tespitiyle birlikte, 5 mescit ve 1 medrese yanında 10 adet WC ile 6 adet şadırvan yapılacak.