TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

Yemen Vacip Kurban - Küçükbaş

Vacip kurban ibadetinizi dünyanın en zor durumdaki ülkelerinden Yemen’de yerine getirebilirsiniz.

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) olarak, dünyanın en yoksul ülkelerinden olan aynı zamanda 6 yılı aşkın süredir devam eden iç savaş nedeniyle büyük bir insani kriz yaşayan Yemen’de yılın her dönemi kumanya ve kurban eti ulaştırdığımız gibi Kurban Bayramı’nda da kardeşlerimizin yanında olacağız. Siz de küçükbaş vacip kurbanınızı Yemen’e bağışlayarak gerçek ihtiyaç sahibi kardeşlerinizin bayramını bayram yapabilirsiniz.

yemen-kucukbas-vacip-kurban-bagisla (1)

Kurbanınız Yemen’e Hayat Versin

Tüm yıl boyunca Yemen’de sürdürdüğümüz insani yardım çalışmalarımız kapsamında, hayırseverlerimizin adak, akika ve şükür kurbanlarını Ortadoğu ülkesi Yemen’e ulaştırdığımız gibi, Kurban Bayramı’nın bereketini de zor durumdaki kardeşlerimizin diyarına taşıyoruz. 2021 vacip kurban organizasyonunu “Kardeşinle Kurbanını Paylaş” sloganıyla gerçekleştirirken, bu kapsamda Yemen’de kurban kesim ve dağıtım çalışmalarını ekiplerimizce yaparak tek tek dağıtıyoruz.

yemen-kucukbas-vacip-kurban-bagisla (2)

400 Bin Çocuk Açlık Tehlikesiyle Yaşıyor

Yoksulluk nedeniyle zaten zor durumda olan Yemenli kardeşlerimiz, 2015 yılında başlayan iç savaş nedeniyle daha da fakirleşirken, çatışmalar nedeniyle evlerini terk ederek güvenli sayılan bölgelerde derme çatma kurdukları çadırlarda yaşam mücadelesi veriyor. Çocuk, genç, yaşlı herkesin perişan olduğu ülkede yaşam her mevsim zorken, nüfusun yüzde 70’i yani 22 milyon insan yardıma muhtaç şekilde yaşıyor. Yaklaşık 400 bin çocuk açlık tehlikesiyle karşı karşıya kalırken, her 10 dakikada bir çocuk hayatını kaybediyor. İnsanlık dramının yaşandığı Yemen’de 17 milyon 800 bin insan yeterli derecede beslenemeyerek, güvenli gıdaya ulaşamıyor.

yemen-cadir

Paylaş Kurbanını Yemen’le

Yolumuzu gözleyen kardeşlerimizin Kurban Bayramı’nda gönüllerini yapmak, kurbanımızı Yemen’le paylaşarak yüzleri güldürmek açlıkla mücadele eden milyonlarca kardeşimiz için en güzel ibadet ve iyiliklerden biridir. Siz de Yemen için vacip kurban ibadetiniz kapsamında küçükbaş kurban bağışında bulunabilir, bir nebze de olsa kardeşlerimizin ihtiyaçlarını giderebilirsiniz. Kurban bağışınızı bu sayfa üzerinden, ilgili hesap numaralarına EFT/havale yoluyla, şube merkezlerinden ya da 0212 621 0065 numaralı telefon numarasından detaylı bilgi alarak yapabilirsiniz.

yemen-kucukbas-kurban-iddef

yemen vacip kurban - küçükbaş

Vacip kurban ibadetinizi dünyanın en zor durumdaki ülkelerinden Yemen’de yerine getirebilirsiniz.

Eft/Havale ile bağış yapmak için Hesap Numaraları

Hemen Bağış Yap

1100