TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI
Güvenli ve huzurlu bir yaşam ortamına kavuşan İdlib'teki Suriyeli kardeşlerimizin ekmek ihtiyacını gidermek için una ihtiyaçları var!

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) olarak 2011’den bu yana süren iç savaştan etkilenen mazlum ve mağdur kardeşlerimizin yanında olmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda insani yardım çalışmalarımıza devam ettiğimiz Suriye'nin kuzeyindeki kardeşlerimizin yaralarına merhem olmaya gayret ederken, İdlib şehrinin altı ayrı bölgesinde hayırseverlerimizin desteğiyle inşa ettiğimiz briket evlerde kalan aileleri yalnız bırakmıyoruz. Sıcak yuvalarına kavuşan kardeşlerimize gıda paketi ve yakacak gibi yardımların yanı sıra en temel ihtiyaçlardan olan ekmek ulaştırıyoruz. Siz de kardeşlerinizle ekmeğinizi bölüşmek isterseniz un yardımında bulunabilirsiniz.

idlib-un-ekmekdagitim-2023-iddef

Unlar Ekmeğe Dönüşüyor

İdlib bölgesinde en çok ihtiyaç duyulan gıda malzemesinden bir tanesi de un olurken, savaştan canlarını kurtararak bölgeye gelen aileler başını soktukları briket ev ve çadırlarda gıdaya ve ekmeğe ihtiyaç duyuyor. En temel ihtiyaca merhem olan İDDEF, hayırseverlerimizin desteğiyle alınan unları ekmek olarak ailelere dağıtıyor.

idlib-un-ekmekdagitim-2023-iddef

Kardeşlerimiz için üretilen ekmekler, çocuk, genç, yaşlı tüm ailenin yüzünü güldürüyor. Gönderdiğiniz bağışlarla alınan unlar ekmeğe dönüşüyor ve sofraya aş oluyor. Gücünüzün yettiğince İdlib’teki mağdur kardeşlerimizin sofrasına ulaşacak ekmek için katkıda bulunabileceğiniz gibi, 25 kilogramlık bir un çuvalı için 250 TL yardım yapabilirsiniz.

Suriye’deki Yardım Çalışmalarına Ne Zaman Başladık?

Suriye’de 15 Mart 2011’de başlayan iç savaşla birlikte Türkiye sınırına sığınan Suriyeli mülteci kardeşlerimize ilk yardımlarımızı o günlerde gerçekleştirdik. Reyhanlı sınırındaki yaşam kampında ve daha sonra İdlib’e kadar uzanan kamplarda mescit, aşevi ve fırın açıp, kumanya ve bebekler için mama dağıtımı yaparak başlayan yardım çalışmaları bu güne kadar sürdü ve sürmeye devam ediyor. İdlib bölgesinde, briket evler ile birlikte gıda paketi, İyilik Çarşısı ile kıyafet yardımı, yakacak, battaniye, ekmek ve bebekler için mama yardımlarımızı periyodik olarak devam ettiriyoruz.

İdlib Acil Yardım Bağış Yap

i̇dlib yardımı - un

Güvenli ve huzurlu bir yaşam ortamına kavuşan İdlib'teki Suriyeli kardeşlerimizin ekmek ihtiyacını gidermek için una ihtiyaçları var!

Eft/Havale ile bağış yapmak için Hesap Numaraları

Hemen Bağış Yap

250