BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI
Somali’deki sel mağduru kardeşlerimizin yanındayız. Sen de destek ol yaraları birlikte saralım.

Somali’de aşırı yağmur yağışından dolayı meydana gelen sel felaketinden etkilenen kardeşlerimize yardımlarınızı ulaştırıyoruz.

somali-sel-felaketi-iddef-acil-yardim (3)

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) olarak, Doğu Afrika'da Afrika Boynuzu denilen coğrafi bölgede bulunan Somali’yi etkisi altına alan şiddetli mevsimsel yağmurların neden olduğu selden etkilenen ve güvenli gıdaya ulaşmakta zorluk çeken kardeşlerimiz için acil yardım kampanyası başlattık. Sel felaketinden binlerce aile etkilenirken, bölgeye ilk etapta hızlıca içerisinde pirinç, un, yağdan oluşan gıda paketi ve çadır yardımlarıyla mağdur ailelere destek olduk. İDDEF olarak, desteklerinizle yardım elini uzatmaya devam ediyoruz.

somali-sel-felaketi-iddef-acil-yardim (2)

350 Bine Yakın İnsan Yağmur ve Selden Etkilendi

Somali’de etkili olan kuvvetli yağışların beraberinde getirdiği sel ve su taşkınları hayatı olumsuz etkiledi. Haziran ayından bu yana ülkede etkili olan yağış ve meydana getirdiği sel nedeniyle 350 bine yakın kişi göç etmek zorunda kalırken, tarım bölgeleri sellerden en çok etkilenen bölgeler oldu. Evleri ve yaşadıkları yerleri hasar gören Somalili kardeşlerimiz, zor şartlar altında yaşamlarını sürdürmeye çalışıyor. Kardeşlerimizin yaralarını sarmak, acılarını bir nebze de olsa hafifletmek ve yanlarında olduğumuzu hissettirmek için sahadaki ekiplerimiz ve siz değerli bağışçılarımızın desteğiyle yardım çalışmalarını sürdürüyoruz.

somali-sel-felaketi-iddef-acil-yardim (4)

Gıda Krizi Somali İçin En Büyük Tehdit

Genellikle Haziran ve Kasım ayları arasında yoğun yağışların yaşandığı ve her yıl büyük sel baskınlarının meydana geldiği Somali’de gıda güvenliği ve beslenme konusunda bir miktar iyileşme görülmesine rağmen 850 bini çocuk olmak üzere 2,1 milyon kişinin şiddetli açlıkla karşı karşıya kalabileceği belirtiliyor. Sel, Kovid-19 salgını ve çekirge gibi üç büyük ve farklı tehdidin binlerce insanı etkileyeceği tahmin edilirken, kuraklık koşullarının oluşması halinde ise daha fazla göçün ve açlığın yaşanabileceği vurgulanıyor.


Sen de Destek Olabilirsin

Somali’deki sel mağduru kardeşlerimize gıda yardımı ve barınma ihtiyacı için çadır ulaştırmak isteyen siz kıymetli bağışçılarımız bu sayfa üzerinden online olarak, ilgili hesap numaralarına EFT/havale yoluyla, şube merkezlerinden veya 0212 621 0065 numaralı çağrı merkezimizi arayarak destek olabilirsiniz.

somali sel felaketi - fon

Somali’deki sel mağduru kardeşlerimizin yanındayız. Sen de destek ol yaraları birlikte saralım.

Eft/Havale ile bağış yapmak için Hesap Numaraları

Hemen Bağış Yap

250