TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI

Koronavirüs - Yardım Kampanyası

Gün devlet millet kaynaşmasının tüm ülkeye yayılma zamanı!

İDDEF olarak, tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Koronavirüs tehdidinin yol açtığı ekonomik problemlerden etkilenen ihtiyaç sahibi kardeşlerimiz için yardım çalışmamızı başlattık.

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) olarak, Koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelede bu durumu bir afet olarak nitelendirerek acil yardım çalışmaları kapsamında üzerimize düşen görevi yerine getirmek için harekete geçtik.


Yardımlaşma Ruhuyla Binlerce Ailenin Yüzü Gülüyor

‘Birlikte Başaracak, Yardımlaşarak Aşacağız’ sloganı kapsamında başlattığımız çalışmayla ülkemizin dört bir köşesindeki gerçek ihtiyaç sahiplerine hayırseverlerin desteğiyle kumanya ve hijyen paketi yardımı sağlıyoruz.

iddef-koronavirüs-kumanya-yardim-2020

Her zaman ve her zorlukta devletimizin ve milletimizin yanında olup, bu zor günlerde de mağdur vatandaşlarımızın hanelerine girerek ilk etapta 10.000 ihtiyaç sahibi aileye yardım ulaştırıyoruz.

iddef-yardim-koronavirüs-zekat

Devletimizin, Koronavirüs’ün ekonomik etkilerinin en aza indirilmesi için aldığı tedbirlerin yanında, İDDEF olarak biz de bu salgın hastalığın ortaya çıkardığı problemlerde çözümün bir parçası halinde hareket ederek ihtiyaç sahibi kardeşlerimiz için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Dualarımız tüm dünyadaki kardeşlerimizle beraber aziz milletimizin, Ümmet-i Muhammed’in ve tüm insanlığın kurtuluşu için olmakla birlikte önce tedbir diyerek, vatandaşlarımıza Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere ilgili devlet kurumlarımızı dikkatle takip edip evde kalmalarını tavsiye ediyoruz.
   

Siz de birlik ve beraberlik zamanı diyerek bu sayfa üzerinden, ilgili hesap numaralarına EFT/havale yoluyla, şube merkezlerinden ya da 0212 621 0065 numaralı telefon numarasından detaylı bilgi alarak destek olabilirsiniz.


İDDEF Neler Yapıyor? 

Koronavirüs salgınına karşı İDDEF olarak gerekli önlemleri alıp çalışmalarımızı yeniden planladık. Tüm zorluklara rağmen “Muhabbetle İnsanlığa ve Ümmete Hizmete” düsturumuzla çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. İDDEF olarak, yurt dışı İslami eğitim ve insani yardım çalışmaları yapan bir kuruluş olarak Koronavrirüsle mücadele önlemleri kapsamında ilk etapta medresedeki talebelerimizin ve hocalarımız için tedbir aldık. Eğitime ara verdik ve talebelerimizi evlerine gönderdik. Dünyanın dört bir yanındaki cami, mescit ve medreselerimizde dezenfekte çalışması yaptık. Sağlık Bakanlığı ve ilgili devlet kuruluşlarının açıklamalarını sivil toplum kuruluşu hassasiyetiyle duyurduk ve evde kal çağrılarına destek verdik. Büyük bir savaş mağduriyetinin yaşandığı İdlib’deki çadır kentlerde yaşam mücadelesi veren Suriyeli mazlum kardeşlerimizi unutmadık ve 100 aileye sabun, çamaşır suyu ve içme suyu dağıtımı gerçekleştirdik. Ayrıca İdlib’de her gün 4 bölgede 2.000 aileye ekmek dağıtmaya devam ediyoruz. Ülkemizde de Koronavirüs salgınından etkilenen ihtiyaç sahibi ailelere yönelik üzerimize düşen görevi yerine getirmek için harekete geçtik. ‘Birlikte Başaracak, Yardımlaşarak Aşacağız’ yardım kampanyası kapsamında gerçek ihtiyaç sahibi ailelere kumanya ve hijyen paketi ulaştırmaya başladık. 

Zor günleri hep birlikte geride bırakacağız!

YARDIMLAŞARAK AŞACAĞIZ

Gün birlik olma zamanı!

Gün devlet millet kaynaşmasının tüm ülkeye yayılma zamanı!

Gün tüm güçlüklere beraberce göğüs germe zamanı!

EVDE KAL TÜRKİYE