TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI
Soğuk kış şartları altında hayatta kalma mücadelesi veren İdlibli kardeşlerimizin yanında olalım.

İDDEF, desteklerinizle inşa edilen briket ev ve çadırlarda yaşam mücadelesi veren Suriyeli kardeşlerimizin soğuk kış şartlarından etkilenmemesi için yakacak yardımı yapıyor.  

iddef-idlib-yakacak yardimi-2020 (2)

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) olarak, 15 Mart 2011’den bu yana Ensar – Muhacir anlayışıyla savaş mağduru Suriyeliler’in yanında olup insani yardım çalışmalarının yanı sıra hayırsever bağışçılarımızın desteğiyle İdlib’de briket ev ve çadırlar inşa ettik. Hazırladığımız briket ev ve çadırların sıcak bir yuva haline gelmesi için kış aylarının başlaması ve havaların soğumasıyla harekete geçtik. Bu kapsamda inşa edilen evlerde barınan aileler için ‘İyilik Isıtır’ sloganıyla yardım kampanyasının startını verdik ve ailelerin evlerinde kurulu olan sobaların yanması için yakacak yardımı yapmaya başladık.

idlib-yakacak-yardimi-iddef-2020-1 (3)

Kardeşlerimizin Başını Soktukları Evler Sıcacık Olsun

10 yıldır süren iç savaşla birlikte büyük acılar yaşayan Suriyeli kardeşlerimiz güvenli liman olarak gördükleri Türkiye sınırına sığındı. 2 milyon muhacir kardeşimize ev sahipliği yapan İdlib kırsalı, kış mevsiminin etkili olmaya başlamasıyla birlikte yoğun yağış, soğuk ve sert ayazı yaşıyor. Bu zor şartlar altında açlık ve hastalıkla mücadele eden mazlum ve mağdur kardeşlerimiz inşa ettiğimiz briket ev ve çadırlarla birlikte kendi imkanlarıyla inşa ettikleri derme çatma yerlerde ısınma sıkıntısı yaşıyor. İDDEF olarak yaralarını sarmaya çalıştığımız kardeşlerimize yakacak yardımı yapıyoruz. Şu ana kadar yaşam mücadelesi veren 63.420 kişiye kumanya ve yaşam malzemesi ulaştırırken, inşa ettiğimiz sıcak yuvaların gerçek bir sıcak ev haline gelmesi için sobaların yanması gerekiyor. Desteklerinizle mazlum gönülleri ısıtmaya, muhacir kardeşlerimizi soğuk kış şartlarından korumaya devam ediyoruz.

iddef-idlib-yakacak yardimi-2020 (1)

Kardeşlerimiz Yakacak İhtiyacını Çöplerden Karşılıyor

Briket ev ve çadırların yanı sıra İdlib kırsalındaki tarlalarda yürekleri yakan insanlık dramı yaşanıyor. Yaşam mücadelesi veren ve derme-çatma çadır kuran aileler, yakacak ve yemek ihtiyacını çöplerden, su ihtiyacını ise yağmur suyuyla karşılıyor. Islanan elbiselerini kurutacak sobaları dahi olmayan Suriyeliler, dışarıda yaktıkları çalı ve bez parçalarıyla ısınmaya çalışıyor. Özellikle soğuk hava ve çamur deryasına dönen alanlarda çocuklar büyük zorluk yaşıyor. İdlibli anneler ise üşüyen ve aç çocukları karşısında çaresiz kalıyor. İDDEF olarak, hayırseverlerimizin bağışlarıyla kardeşlerimizin yaralarına merhem olmak için çalışıyoruz.

iddef-idlib-yakacak yardimi-2020 (3)

Kışın Ayazındaki Kardeşlerimizi Yalnız Bırakmayalım

Saldırılar nedeniyle İdlib kırsalına göç etmek zorunda kalan aileleri, çetin kış şartlarında soğuk hava ve sular altında kalan yağmur ve çamur içerisindeki alanlarda verdikleri yaşam mücadelesinde yalnız bırakmıyoruz. Siz de kışın ayazındaki kardeşlerinizi, soğuktan titreyen çocukları yalnız bırakmayarak bu sayfa üzerinden, ilgili hesap numaralarına EFT/havale yoluyla ya da şube merkezlerimize gelerek bağış yapabilirsiniz. Ayrıca 0212 621 0065 numaralı çağrı merkezimizi arayıp detaylı bilgi alarak da yardımda bulunabilirsiniz. 

idlib-yakacak-yardimi-iddef-2020-1 (2)

i̇dlib acil yardım - yakacak

Soğuk kış şartları altında hayatta kalma mücadelesi veren İdlibli kardeşlerimizin yanında olalım.

Eft/Havale ile bağış yapmak için Hesap Numaraları

Hemen Bağış Yap

140