TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI
Adak küçükbaş kurban bağışlarınızı mağdur ve mazlum kardeşlerimize ulaştırıyoruz.

Kurbanınız Gazze’ye Hayat Olsun


İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) olarak, yıllardır Gazze’deki saldırı altında hayatlarını sürdürmeye çalışan Filistinli kardeşlerimize emanet ettiğiniz küçükbaş kurbanı bağışınızı ulaştırıyoruz. Özellikle işgalci İsrail'in 10 Mayıs-21 Mayıs 2021 tarihleri arasında 11 gün boyunca havadan ve karadan bombaladığı Gazze’de ekonomik, sağlık ve eğitim yönünden büyük problemler yaşanırken bağışladığınız kurbanlar Filistinli kardeşlerimize hayat oluyor.

Her Zaman Gazze’nin Yanındayız

2 milyon Filistinlinin yaşadığı Gazze Şeridi'ni 2006 yılından bu yana kara, hava ve denizden abluka altında tutan İsrail’in uyguladığı zulmün yol açtığı yoksulluk içinde yaşayan kardeşlerimize tüm yıl boyunca gıda kolisi ulaştırdığımız gibi küçükbaş kurban bağışınızı da teslim ediyoruz. Emanet ettiğiniz küçükbaş kurbanınızı Gazze’de kesip pay ederek ihtiyaç sahiplerinin sofralarına ulaştırıyoruz. Siz de kurbanınızı Gazze’deki kardeşleriniz için bağışlayabilir, bağışınızı yerine getirerek Gazze’ye hayat olabilirsiniz.

gazze-adak-kurban-bagisi-iddef-2020

Gazze’deki Zorluklar Her Geçen Gün Büyüyor

Nüfusunun 1,3 milyonunun yardıma muhtaç olduğu, ailelerin yüzde 47’sinin ise güvenli ve sağlıklı gıdaya ulaşmakta büyük zorluk çektiği Gazze şeridinde başta sağlık olmak üzere su, gıda, yoksulluk ve işsizlik krizi gün geçtikte büyüyor. İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik ablukayı sıkılaştırması nedeniyle bölgedeki tek elektrik santralinde üretimin durması sonrası insani kriz uyarılarının yapıldığı bölgede hava saldırıları sürerken, Gazzeli balıkçıların avlanması yasaklandı. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ve İsrail'in uyguladığı abluka nedeniyle her geçen gün zorlaşan ekonomik ve sosyal şartlar altında yaşam mücadelesi veren Gazzeli kardeşlerimize yanında olduğumuzu kurban bağışımızla gösterebilir sıkıntılarını bir nebze de olsa hafifletebiliriz.


Gazze İçin Kurban Bağışı Yapabilirsiniz

Kurban bağışınızı bu sayfa üzerinden, ilgili hesap numaralarına EFT/havale yoluyla, şube merkezlerinden ya da 0212 621 0065 numaralı telefon numarasından detaylı bilgi alarak yapabilirsiniz. Bağışladığınız kurbanları 3 gün içerisinde keserek muhtaç kimselere ulaştırıyoruz. Ayrıca siz kıymetli bağışçımıza kurban kesimlerinin gerçekleştirildiğine dair bilgilendirme mesajı ve kurban kesim videosunu gönderiyoruz. İsteyen bağışçımız indirme butonu sayesinde videosunu akıllı cep telefonuna ya da bilgisayarına indirebiliyor.

gazze-adak-kurban-bagisi-iddef-2020-1

gazze kurban - küçükbaş

Adak küçükbaş kurban bağışlarınızı mağdur ve mazlum kardeşlerimize ulaştırıyoruz.

Eft/Havale ile bağış yapmak için Hesap Numaraları

Hemen Bağış Yap

2000