TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI
İsrail saldırılarına yeniden maruz kalan Kudüs ve Gazze’ye acil yardımlarınızı ulaştırıyoruz.

Gazze’deki Müslümanların Yanındayız


İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) olarak, işgalci İsrail'in Ramazan ayının son günleri başlattığı, 10 Mayıs-21 Mayıs 2021 tarihleri arasında 11 gün boyunca bombaladığı Gazze'de büyük bir yıkım yaşandı. İsrail ordusunun Filistinlilere yönelik saldırıları sonucu ortaya çıkan gıda, ilaç, kumanya ve nakdi yardım ihtiyacının giderilmesi için başlattığımız Filistin Acil Yardım kampanyamızı hayırseverlerimizin desteğiyle tüm gücümüzle devam ettiriyoruz.

iddef-filistin-yardim (3)

Hayırseverlerimizin desteğiyle kardeşlerimizin yaralarını sarmak ve acil ihtiyaçlarına cevap vermek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hava saldırılarıyla meydana gelen insanlık dramının acılarını hafifletmek, yaraları sarmak ve Filistinli Müslümanların bir nebze de olsa rahat nefes almasını sağlamak için harekete geçerken, başlattığımız yardım kampanyası kapsamında şu ana kadar 2 milyon TL değerinde insani yardım faaliyeti gerçekleştirirken, toplamda 11 milyon TL değerindeki desteği en kısa sürede bölgeye ulaştırmayı hedefliyoruz. 

Filistin İçin Seferberiz

2006 yılından bu yana abluka altında olan yokluk ve yoksulluk içinde hayatlarını idame ettirmeye çalışan 2 milyon Filistinli kardeşimiz son günlerde İsrail'in acımasız bombardımanı altında şehit oldu ve evleri yıkıldı. İşgalci İsrail'in kara ve hava saldırılarıyla ağır yara alan Gazze'den imdat çığlıkları yükselirken, İDDEF olarak kardeşlerimizin yaralarını sarmak için yardım seferberliği ilan ettik. Bu kapsamda hayırseverlerimizin bağışlarıyla gıda, nakdi yardım, kira, su arıtma tesisi ile birlikte hastanelere ilaç, tıbbi malzeme ve yakıt desteği veriyoruz. 

gazze-acil-yardim-seferber


Gıda, Tıbbi Malzeme ve Temiz Su

İsrail’in baskın, saldırı ve zulümleri ile birlikte hava saldırılarından etkilenen kardeşlerimiz, zor günler yaşıyor. Kardeşlerimizin hayatta kalmaları için gıda ve temiz su ihtiyaçlarının karşılanması başta olmak üzere, onların acılarını hafifletmek, yaralı kardeşlerimizin hastanelerdeki tedavilerinin eksiksiz yapılması ve bir an önce sağlığına kavuşması için ilaç ve tıbbi malzeme ulaştırıyoruz. Evleri İsrail tarafından yıkılan kardeşlerimizin ev tadilatlarını yaparken, enkaza dönen evler nedeniyle sokakta kalan kardeşlerimize ise kira desteği veriyoruz. Gazze'de yer suyunun yüzde 97'si içilemez durumda olduğu için su arıtma tesisleri ve çeşmeler yapıyoruz.

iddef-gazze-yardim-2021

Gazze İçin Harekete Geç

Gazze'de ihtiyaç duyulan acil insani yardımları saldırıların gerçekleşmeye başladığı ilk günden itibaren sahadaki ekiplerimiz aracılığıyla ulaştırdık. İsrail saldırısından maddi ve manevi olarak büyük bir yara alan Filistinli kardeşlerimizin yaralarını sarmak için Gazze için harekete geç anlayışıyla düzenlediğimiz ‘Gazze Acil Yardım’ kampanyamızla bölgeye yardım ulaştırmaya devam ediyoruz. 

gazze-acil-yardim-nakdi

Gazze'de ilk günden bu yana şehit ailelerimizin yardımına koşuyoruz, nakdi yardımlarınızı teslim ediyoruz.

gazze-acil-yardim-nakdi

Şehit ve Yaralılar Var

Terör devleti İsrail, Filistin’de Müslümanların asırlardır yaşadıkları toprakları gasp ettiği, kardeşlerimizin evlerini yıktığı ve evlerinden zorla çıkardığı gibi günlerce Gazze’ye saldırı gerçekleştirdi. İsrail'in Kudüs’teki baskından sonra abluka altındaki Gazze'de çocukların da bulunduğu çok sayıda masum insan üzerine yağdırdığı bombalar nedeniyle onlarca kardeşimiz şehit oldu ve yaralandı. Gazze Sağlık Bakanlığı'nın açıklamasına göre 66'sı çocuk, 39'u kadın 248 Filistinli İsrail'in saldırısında şehit düştü. 1910 kişi yaralanırken, 120 binden fazla kişi evlerinden oldu. Kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

filistin-sehit

Sen de Destek Olabilirsin

Filistin’deki kardeşlerimize acil yardım ulaştırmak isteyen bağışçılarımız bu sayfa üzerinden veya 0212 621 0065 numaralı çağrı merkezimizi arayarak destek olabilir.
   
   

gazze-son-durum-iddef-2021


Kudüs'teki Kardeşlerimizi Yalnız Bırakmadık


filistin-kudus-sicak-yemek-iddef

İDDEF olarak Ramazan ayında yardımlarınızı bölgeye ulaştırdık. İşgal güçlerinin saldırılarının gölgesi altında direnen Kudüs’teki kardeşlerimizin iftarlarına ortak olduk. Zalimlerin saldırılarına direnen Filistinli kardeşlerimizin her daim yanlarındayız.

filistin acil yardım

İsrail saldırılarına yeniden maruz kalan Kudüs ve Gazze’ye acil yardımlarınızı ulaştırıyoruz.

Eft/Havale ile bağış yapmak için Hesap Numaraları

Hemen Bağış Yap

0