TR
BAĞIŞ YAP
TÜRK LİRASI
Fas'ta meydana gelen depremde can ve mal kaybı artıyor! Kardeşlerimizin yanındayız

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) olarak, Kuzey Afrika ülkesi Fas'ta meydana gelen 7.0 büyüklüğündeki depremden etkilenen bölgelerde acil yardım çalışması yapmak için harekete geçtik. İDDEF saha ekibi bölgeye hareket ederken, desteklerinizi ulaştırmak için çalışmalarımız sürüyor. Siz de destek olun, Faslı kardeşlerimizin yaralarını birlikte saralım.


Su, Gıda ve Barınmaya Destek Oluyoruz

İDDEF olarak depremin ardından su, gıda ve barınma ihtiyaçlarını karşılayamayan kardeşlerimiz için acil yardım kampanyası başlattık. Ülkedeki deprem mağduru kardeşlerimize gıda, sıcak yemek, ilaç, battaniye ve çadır gibi acil yardım ulaştırmak isteyen bağışçılarımız bu sayfa üzerinden veya 0212 621 0065 numaralı çağrı merkezimizi arayarak destek olabilir.

fas-deprem-İDDEF

Ülkede Bilanço Artıyor

Dost ve kardeş ülke Fas'ta Cuma'yı Cumartesi'ye (9.9.2023) bağlayan gece saat 01.17 sıralarında (Fas yerel saatine göre 23:17) meydana gelen depremde şu ana kadar 2 binin üzerinde kişi hayatını kaybederken, 3 bin kişinin ise yaralandığı öğrenildi. 8 kilometre derinlikte meydana gelen depremin merkez üssünün ülkenin kuzeyindeki Marakeş'in El-Huz bölgesi olduğunu belirtilirken, ölümlerin yaşandığı şehirler arasında Marakeş, Azilal, Agadir, Varzazat ve Chichaoua'nın bulunduğu aktarıldı. Özellikle dağlık ve kırsal bölgelerin depremden etkilendiği açıklanırken hasar gören yollar nedeniyle birçok deprem bölgesine ulaşmakta zorluk çekildiği bildirildi.

İDDEF-fas-acil-yardim-calismalari

Ekiplerimiz, deprem bölgelerindeki incelemelerini sürdürüp depremzede kardeşlerimize destek olurken, yardım çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Sen de Destek Olabilirsin

Depremzede Faslı ihtiyaç sahiplerine acil yardım ulaştırmak isteyen bağışçılarımız bu sayfa üzerinden, hesap numaralarımızdan veya 0212 621 0065 numaralı çağrı merkezimizi arayarak destek olabilir. Hayırseverlerimiz ayrıca ACIL YARDIM yazarak 7230'a SMS göndererek yardım kampanyamıza 20 TL katkıda bulunabilir.

fas-deprem-İDDEF-3
7 büyüklüğündeki depremin ülke tarihinde son yüzyıldaki en büyük deprem olduğu kaydedildi.

fas-deprem-İDDEF-2
Deprem nedeniyle hayatını kaybeden kardeşlerimize Cenab-ı Hakk'tan rahmet diliyor, can kaybının artmamasını temenni ediyoruz.

fas deprem acil yardım

Fas'ta meydana gelen depremde can ve mal kaybı artıyor! Kardeşlerimizin yanındayız

Eft/Havale ile bağış yapmak için Hesap Numaraları

Hemen Bağış Yap

0